کارگاه دو روزه تسهیلگری برگزار شد

مشاهده متن کامل

« 7 گام برای ساختن زندگی‌ای که شما می‌خواهید »

7 گام برای ساختن زندگی‌ای که شما می‌خواهید

تاریخ ارسال : دوشنبه , 13 شهريور 1396

 

همه‌ی ما لایق این هستیم که بهترین‌ها را انجام دهیم و بهترین‌ها را داشته باشیم ولی خیلی از ما هنوز زندگی موفقی که می‌خواهیم را نساخته‌ایم. ما همیشه شاکی هستیم که پول، عشق، موفقیت و لذت کافی در زندگی نداریم. ما همیشه مشکلات بیرونی را که برایمان اتفاق افتاده وزندگی‌مان را سخت‌تر کرده سرزنش می‌کنیم  ولی نیاز است درک کنیم و به خاطر داشته باشیم که عظمت و عالی بودن در همه‌ی ما وجود دارد و این به‌سادگی به این بستگی دارد که آن را از وجود خود خارج کنیم.

مترجم: نگین نوبتیانی

صرف‌نظر از شرایط شخصی،وضعیت اقتصادی و داشتن ابتکار، باور داشتن به عظمت، به حفظ ایمان در این واقعیت کمک می‌کند که هریک از ما قوی‌تر ازآنچه فکر می‌کنیم هستیم.همه‌ی ما قابلیت ساختن زندگی موردنظر خود راداریم ولی فقط نیاز است چگونگی رسیدن به آن را فراگیریم.

*آیا فرمول دقیقی وجود دارد؟خیر؛ولی ویژگی‌های مشترک خاصی وجود دارد که در همه افراد موفق دیده می‌شود و هرکسی می‌تواند آن‌ها را تمرین کند.آن‌ها چیزهایی هستند که می‌توانند موفقیت شمارا تحریک کنند و آنچه را که در زندگی می‌خواهیم، جذب کنند.شما به‌ندرت کسی را پیدا می‌کنیم که موفقیت بزرگی کسب کرده و از این 7 گام پیروی نکرده باشد:

 


1-مسئولیتی زیر 100% را برای زندگی خود نپذیرید.

یکی از بزرگ‌ترین حکایت‌هایی که امروزه در فرهنگ ما فراگیر شده این است که شما حق داشتن یک زندگی عالی را دارید و به‌نوعی،جایی،کسی مسئول این است که زندگی‌ای پر از شادی مداوم،فرصت‌های شغلی جذاب،برنامه‌ی تربیت خانوادگی روابط شخصی سعادتمند برایمان فراهم کند. همه‌ی این‌ها فقط برای اینکه به وجود آمده‌ایم! ولی درواقع حقیقت این است که فقط یک شخص وجود دارد که مسئول کیفیت زندگی شماست و آن شخص خودتان هستید!

همه‌چیز در مورد شما نتیجه‌ی عمل یا عدم فعالیت شماست:

درآمد،بدهی،روابط،سلامتی،سطح تناسب‌اندام، نگرش و رفتار

این شخصی که در آینه به شما بازتاب می‌شود،سرپرست اصلی زندگی شماست.

 

من فکر می‌کنیم همه در قلبشان این را می‌دانند،اما ذهن می‌تواند بازی کند،افراد زیادی را فریب دهد که فکر کنند عوامل بیرونی منشأ شکست،ناامیدی و ناراحتی هستند.ولی حقیقت این است که عوامل خارجی نمی‌توانند تعیین کنند که ما چگونه زندگی کنیم.خود شما کنترل کامل کیفیت زندگی‌تان را در دست دارید.

افراد موفق مسئولیت کامل افکاری که فکر می‌کنند،تصاویری که تجسم می‌کنند و اقداماتی که انجام می‌دهند را بر عهده می‌گیرند.آن‌ها وقت و انرژی خود را صرف سرزنش و جروبحث با دیگران نمی‌کنند.

آن‌ها با ناراحتی روبه‌رو می‌شوند و ریسک می‌پذیرند فقط به خاطر اینکه زندگی‌ای که می‌خواهند را به دست آورند.

2-برای خود روشن کن که چرا اینجایی

من معتقدم هریک از ما با هدف متولدشده است. شناسایی، پذیرش و احترام به این هدف، احتمال مهم‌ترین اقدام افراد موفق است.

آن‌ها زمان صرف می‌کنند تا بفهمند که برای انجام چه‌کاری اینجا هستند و سپس آن‌ها را با اشتیاق و شور و شوق دنبال می‌کنند.

اگر شما نمی‌دانید که برای چه‌کاری ساخته‌شده‌اید به سیگنال‌های اطراف خود متصل شوید. به دنبال کمک و راهنمایی دیگران باشید ولی به رفتار، نگرش، علایق، اجتناب‌ها و تجربیات زندگی خود نیز بی اندیشید.

3-تصمیم بگیرید چه می‌خواهید

این خیلی ساده به نظر میرسد ولی مشکلاتی دارد از قبیل: من افراد زیادی را دیده‌ام که بیش‌ازحد مشغول هستند و احساس نارضایتی و کم فعالیتی می‌کنند. آن‌ها ازنظر روحی: تخلیه‌شده و خالی از احساس هستند و از جایی که شما می‌خواهید باشید خیلی فاصله‌دارند. به نظر میرسد آن‌ها روی تردمیلی هستند و به‌سرعت به سمت هیچ میدوند.

چرا؟ چون آن‌ها مراحلی را انجام می‌دهند و تلاش می‌کنند، درحالی‌که هنوز آنچه را که می‌خواهید به‌وضوح مشخص نکرده‌اند. چون بجای تعیین اهداف مشخص و سنجیدن عواقب آن‌ها، روزبه‌روز دنبال حس‌های ساختگی خود می‌روند و روزهای خود را با اعمال بیهوده پر می‌کنند.

به دلیل انجام کارهای تکراری و از دست دادن مقدار زیادی انرژی، آن‌ها به آخر خط می‌رسند. در همین حال آن‌ها به‌طور فزاینده‌ای بدون الهام و دور از خویشتن معتبر خود، بزرگ می‌روند. طبعأ این شرایط برای هرکسی باعث به وجود امدن زندگی‌ای بدون تعادل می‌شود.

از مهم‌ترین عواملی که چرا مردم زندگی‌ای را که می‌خواهید، به دست نمی‌آورند این است که آن‌ها خواسته‌های خود را در جزئیات روشن و قانع‌کننده، مشخص نکرده‌اند.

موفقیت برای شما به چه معناست؟ معنای موفقیت برای هرکسی متفاوت است و باید هم باشد. اجازه ندهید که وکیل مدافع شیطانی درونی، شمارا از داشتن رویاهای بزرگ منع کند. به‌محض اینکه به رویای بزرگی دل بستید حتماً دنبال آن بروید.

ذهن ناخودآگاه خلاق شما شروع به پردازش ایده‌های بزرگی می‌کند که آرزوی شمارا چگونه محقق سازد. شما شروع به جذب افراد، منابع و فرصت‌هایی می‌کنیم که در زندگی برای رسیدن به آرزوهای خود نیاز دارید. آرزوهای بزرگ نه‌تنها الهام بخش هستند بلکه دیگران را هم وسوسه میکنند که قدرتمندتر بازی کنند.شمارا مقتدر ببینند(

4-باور کنید ممکن است

دانشمندان معتقد بودند که انسان ها به اطلاعاتی که از جهان خارج وارد مغز میشوند پاسخ میدهند. اما امروزه آنها دریافتند که به جای آن، ما به آنچه در مغز بر اساس تجربه ی قبلی می گذرد و انتظار داریم اتفاق بیافتد، پاسخ میدهیم. در واقع مغز، نوعی وسیله ی قدرتمند است، که آنچه را که میخواهید را میتواند عینأ منتقل کند. ولی شما باید باور داشته باشید آنچه که میخواهید امکان پذیر است. همانطور که شما شروع به باور داشتن خود میکنید همچنین تعهد به کاهش بخش شکایت را تسریع میکنید. نگاهی بندازید به آنچه شما درباره اش شکایت میکنید – من چاق هستم – من خسته ام- من از پس بدهی ها بر نمی آیم- من هرگز شغل بهتری نخواهم یافت- رابطه ام با پدرم را نمیتوانم تحمل کنم-من هرگز یار روحی برای خود نخواهم یافت.

واقعأ شکایات خود را بررسی کنید. بیش از حد احتمال دارد که شما کاری برای آنها انجام دهید. آنها در رابطه با بقیه مردم، بقیه چیزها و یا بقیه اتفاقات نیستند. آنها مستقیمأ در رابطه با شما هستند.

5-خود را باور داشته باشید

اگر قرار باشد شما در ساختن زندگی مورد علاقه ی خود موفق شوید، باید باور داشته باشید که شما قادر به انجام آن هستید. ممکن است شما آن را اعتماد به نفس یا خودتضمینی بنامید ولی این یک اعتقاد عمیق است که شما آنچه را که نیاز است در خود دارید. از جمله: قابلیت الهام درونی، استعداد و مهارت برای ساختن نتیجه ی شایسته

ایمان بینظیری به خود داشته باشید. چه خوب، چه بد! تصمیم هایی بگیرید تا به این باور برسید که شما تجربیات خود را میسازید. اگه موفقیت را تجربه کنید؛ آفرین به شما! اگه درد و خستگی و شکست را تجربه کنید؛ باز هم آفرین بر شما!

کمی عجیب بنظر میرسد، ولی پذیرش این سطح مسؤلیت به طور منحصر به فردی توانمندساز است. به این معناست که شما میتوانید هر آنچه میخواهید انجام دهید و تغییر دهید حتی خودتان را! مانع های بزرگ تبدیل به تپه های کوچکی میشوند که فقط نیاز است بپرید.

6-تبدیل به پانوئید معکوس

این یکی ساده ست: تصور کنید چقدر ساده تر می توانید در زندگی موفق باشید اگر شما دائمأ در انتظار جهانی بودید که از شما حمایت می کند و به شما فرصت میدهد. افراد موفق دقیقأ همین را انجام میدهند.

7- قدرت تنظیم هدف خود را آزاد کنید

کارشناسان در زمینه ی موفقیت می دانند که مغز یک سازمان سازنده هدف است. هر هدفی که به ذهن ناخودآگاه خود میدهید، برای بدست آوردنش هرروز را برنامه ریزی خواهد کرد. برای تشویق ذهن ناخودآگاه، هدف باید قابل اندازه گیری باشد. اگر هیچ معیاری برای اندازه گیری وجود ندارد، پس این فقط چیزی باقی می ماند که میخواهید؛ یک آرزو، یک ترجیح و یا فقط یک ایده ی خوب.

گاهی اوقات ما برای شروع فقط به یک هدف اولیه نیاز داریم که باعث می شود حداقل چند اقدام کوچک در این راستا انجام دهیم.

گام اول به سادگی می تواند یک تغییر فوری در یک منطقه واحد در زندگی شما ایجاد کند. آیا شما در مورد چیزی که در حال حاضر اتفاق می افتد، ناراحت هستید؟ درخواست کنید که آن را به گونه ای که شما شایسته هستید تغییر دهند ویا خودتان تغییرش دهید:

به یاد داشته باشید که افراد متکی به خود، در زندگی پیروز میشوند. بنابراین همیشه خود را برای رسیدن به اهداف و مهارت های جدید مجبور کنید.

 

پروژه ها

تمام پروژه های آینده برتر را اینجا ببینید

گروه های همکار

جمعیت طلوع بی نشان هاسریربستر سرمایه‌پذیری جمعی فاندورانمجله زندگی ایده آلراهنمای آنلاین دکوراسیون و معماری چیدانهمجله پزشکی دکتر سلاممجله سیب سبز
« شما نیز به جمع همکاران آینده برتر بپیوندید »